Світ

Доповідь експертів з хімзброї підтверджує висновки Британії про отруєння у Солсбері — Держдеп США

19 квітня, 2018 10:46
Світ/Доповідь експертів з хімзброї підтверджує висновки Британії про отруєння у Солсбері — Держдеп США
Зберегти
Вигляд
Доповідь Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтверджує висновки Великої Британії про речовину, якою отруїли еск-розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Солсбері.

Доповідь Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтверджує висновки Великої Британії про речовину, якою отруїли еск-розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Солсбері.

Про це заявила офіційна представниця Держдепартаменту США Гізер Нойєрт.

«Незалежна доповідь ОЗХЗ, яку було поширено минулого тижня, підтверджує результати аналізів британської лабораторії щодо речовини, застосованої в Солсбері», — зазначила Нойєрт.

Вона додала, що Сполучені Штати погоджуються з оцінкою Великої Британії, що Росія несе відповідальність за використання хімічної зброї на території Британії.

«Лише у російського уряду є мотиви, засоби і досвід для здійснення такої атаки», — наголосила дипломат.

Наагадаємо, міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

У доповіді Організації зазначається, що отруйна речовина була «особливо чистою». Водночас експерти не підтвердили, що це був саме «Новичок» — про що раніше стверджувала прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

 

Пов`язані новини