Офіційний сервісний акаунт Telegram розіслав користувачам в Росії повідомлення про акції проти блокування месенджера, яка відбудеться у Москві 30 квітня.

Офіційний сервісний акаунт Telegram розіслав користувачам в Росії повідомлення про акції проти блокування месенджера, яка відбудеться у Москві 30 квітня.

Як пише «Медуза», повідомлення містить посилання на запис засновника Telegram Павла Дурова — першу в його російськомовному Telegram-каналі, створеному 29 квітня.

Дуров називає мітинг 30 квітня «історичним шансом для москвичів висловити спільну позицію».

«Хтось скаже, що мітинг нічого не змінить. Це не так. Росія перебуває на роздоріжжі — повномасштабна цензура ще не була введена. Якщо сидіти склавши руки, Росія втратить Telegram й інші популярні сервіси. Ваша активна участь може змінити хід історії», — написав Дуров.

30 квітня в Москві на проспекті Сахарова пройде мітинг проти блокування Telegram, який організовує Лібертаріанська партія Росії. 

29 квітня у Росії відбулася акція на підтримку заблокованого у країні месенджера Telegram.

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній  Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду.

Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram. До цього Роскомнагляд вимагав від Apple та Google видалити Telegram

Згодом Роскомнагляд розблокував три мільйони адрес Amazon.

У країнах Європи, включно з Україною, з ночі 29 квітня, не працював або працював зі збоями месенджер Telegram. Дуров повідомив про перегрів групи серверів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи заблокують у Росії Facebook і що потрібно знати про битву за Рунет — розмова з дослідником інтернету

Поділитись: