УКРАЇНА

Двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури

4 грудня, 2017 16:06
УКРАЇНА/Двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура викликала на допит агентів Національного антикорупційного бюро України Катерину Сікорську та Сергія Титункова.

Генеральна прокуратура викликала на допит агентів Національного антикорупційного бюро України Катерину Сікорську та Сергія Титункова. Співробітники НАБУ фігурують у справі про провокацію хабара співробітниці Державної міграційної служби.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Їм буде поставлено низку запитань, що стосуються недавньої спільної спецоперації ГПУ і СБУ, в якому фігурували вищеназвані особи», — сказав  речник Генпрокуратури України Андрій Лисенко.

Він зазначив, що під час допиту буде з'ясовуватися, як були призначені на посади ці агенти, якщо вони не проходили відритий конкурс, що вимагається законом про Антикорупційне бюро України.

«Також є питання про наявність у Сікорської та Титункова допусків до державної таємниці, оскільки у них були знайдені документи з грифом «секретно». Законність використання детективами спеціальної апаратури, яка не зареєстрована в СБУ, також буде цікавити слідчих», — додав Лисенко.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яку не приймає парламент. 

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

Водночас, ГПУ розповіла свою версію щодо спецоперації НАБУ: нібито Пімахова неодноразово відмовляла детективу НАБУ під прикриттям у прийнятті хабара і сама звернулася до СБУ. 

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Генпрокурор Луценко пізніше заявив, що агенти Національного антикорупційного бюро під прикриттям були набрані на роботу з порушенням закону.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Більше про:
# НАБУ
# ГПУ
Пов`язані новини