Директор Держбюро розслідувань відмовився розглядати призначення 27 кандидатів у керівники бюро
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовив конкурсній комісії урозгляді питання про призначення 27кандидатів накерівні посади.
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 кандидатів на керівні посади.
Про це Труба повідомив під час брифінгу.
За словами директора ДБР, у липні конкурсна комісія «знищила результати поліграфа» кандидатів на керівні посади у бюро, без яких він не може призначити кандидатів.
«Сьогодні прийняв рішення — відмовити конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади. Я хочу подякувати всім кандидатам, які взяли участь у цьому конкурсі. Насамперед, я хочу подякувати тим кандидатам, які пройшли у цьому конкурсі. Можливо, усі 27 є професійні. Я впевнений, що абсолютна більшість відповідає цьому. Існуючі підозри щодо них могли бути зняті, коли б директор отримав результат поліграфу. Водночас конкурсна комісія не дала змоги мені це зробити і не дала змоги дізнатися про це», — заявив Труба.
За його словами, деякі з кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. Також, за словами Труби, є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.
«Інший кандидат тісно спілкується з представниками сепаратистів. Інший факт: два кандидати, які є кумами, разом розпочинали свій кар’єрний шлях, і,як не дивно, разом виграли конкурс на керівні посади до ДБР. Це лише ремарка», — сказав очільник відомства.
Він додав, що нацагентство з питань протидії корупції має перевірити майно, гектари землі та кошти зазначених кандидатів на керівники у ДБР.
Труба також заявив, що повернув усі подання конкурсній комісії.
«Друге рішення — я повертаю всі подання конкурсній комісії. Постає питання — а яке рішення конкурсна комісія прийме? Ні я, ні будь-хто у ДБР не може і, більше того, — не буде впливати на той процес. Конкурсна комісія сформована представниками політичних інституцій і це відповідальність саме тих політичних інституцій. Рішення за ними. Водночас я хочу нагадати, що у Верховній Раді є законопроект, який частково вирішує ці питання і я буду робити максимум для того щоб у вересні Рада повернулася до цього питання і саме ці повноваження передала до ДБР», — наголосив директор бюро.
Він наголосив, що незабаром Державне бюро розслідувань розпочне свою роботу, як і планувалося.
«Непризначення керівників територіальних управлінь і структурних підрозділів центрального апарату не стане перепоною для запуску ДБР. Тому моє третє рішення: я призначаю на посади заступників директорів територіальних управлінь кандидатів, які перемогли в конкурсі і щодо яких я вже провів спеціальну перевірку. Я призначаю виконувачів обов’язків керівників структурних підрозділів центрального апарату», — сказав він.
За словами директора, вже обрані заступники у територіальні управління. Їх Труба призначить найближчими днями. З цього, за його словами, почне працювати 7 територіальних управлінь.
«Фактично, ми вже розпочали свою роботу як державний орган. Минулого тижня було прийнято на роботу перших переможців конкурсу. Так, їх 50 — це не багато для функціонування такого органу. Але це перший крок, який свідчить, що ми вже працюємо як державний орган. Працювати як правоохоронний орган — розпочинати перші кримінальні провадження — ми зможемо, лише коли сформуємо слідчі підрозділи територіальних управлінь», — додав директор ДБР.
Труба розповів, що конкурс на територіальні управління проходить набагато триваліше, але це 455 посад і 1,5 тисячі людей, які на даний час проходять співбесіду.
17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.
Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.
16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.
Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором
Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його недопустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.
- Поділитися: