УКРАЇНА

Комісія знищила результати поліграфа переможців конкурсу на керівні посади до Держбюро розслідувань — Труба

28 серпня, 2018 12:32
УКРАЇНА/Комісія знищила результати поліграфа переможців конкурсу на керівні посади до Держбюро розслідувань — Труба
Зберегти
Вигляд
Конкурсна комісія «знищила результати поліграфа» кандидатів на керівні посади у Державне бюро розслідувань.

Конкурсна комісія «знищила результати поліграфа» кандидатів на керівні посади у Державне бюро розслідувань.

Про це заявив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба під час брифінгу.

«Після оголошення результатів конкурсу зовнішня комісія зобов’язана була передати директору документи, зокрема результати психофізіологічного дослідження. Згідно з порядком проведення поліграфу, який затверджений Кабінетом міністрів, результати поліграфу додаються до матеріалів, які є матеріалами для прийняття кадрового рішення. Крім цього, у порядку вказано, що матеріали дослідження зберігаються у структурному підрозділі ДБР, який визначить директор, 5 років. З незрозумілих для мене і для багатьох фахівців причин комісія на цьому засіданні 18 липня, де було прийнято рішення про переможців, приймає дивне, нелогічне і протиправне рішення про знищення матеріалів поліграфа»

Він розповів, що тричі звертався до зовнішньої комісії з проханням надати результати дослідження або акт про знищення. За словами Труби, йому відмовили у наданні таких документів.

У зв'язку з цим директор Державного бюро розслідувань відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 кандидатів на керівні посади. 

За його словами, деякі з кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради.

Також, за словами Труби, є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його недопустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

Пов`язані новини