Колишній міністр фінансів Олександр Данилюк перед голосуванням у Раді за його звільнення спілкувався з президентом Петром Порошенком з цього приводу.

Колишній міністр фінансів Олександр Данилюк перед голосуванням у Раді за його звільнення 7 червня спілкувався з президентом Петром Порошенком з цього приводу.

Про це Данилюк розповів в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Ми з ним розмовляли, але розмовляли прямо перед голосуванням, коли він був у Раді. Я просто сказав йому, що питання мене дійсно хвилює, як буде далі розвиватися ситуація. Адже цей рік непростий, і надзвичайно складний 2019-й. Мене сильно турбує, що зараз ніхто не думає про 2019, адже це виборчий рік», — повідомив екс-міністр.

Він відмовився переказувати слова Порошенка, посилаючись на приватність їхньої розмови.

«Це моя розмова з президентом. І я не оцінюю так наші розмови (чи він залишився задоволеним розмовою з Порошенком- ред.). Це президент, і якщо я буду розповідати приватні розмови, це буде неправильним», — заявив Данилюк.

Водночас він сказав, що пропонував прем’єру Володимиру Гройсману вибачитися за свою поведінку на засіданні уряду 6 червня.

«Вона не відповідала відносинам прем’єра і міністра фінансів», — додав Данилюк та сказав, що ця розмова у нього з Гройсманом відбулася у той же день.

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: