Почесний патріарх Філарет стверджує, що не знав, що його інтерв’ю пропагандистському каналу «Росія24» викличе таку негативну реакцію у суспільстві. За словами Філарета, якби він це передбачив, він би ймовірно відмовився від інтерв’ю.

Про це Філарет заявив у інтерв’ю Громадському.

«Я даю інтерв’ю всім, хто до мене звертається. Та я не думав, що буде така негативна реакція на інтерв’ю, яке я давав ворожому каналу. Бо я і українським каналам даю інтерв’ю але вони перекручують мої слова, або вибирають ті чи інші слова і дають свої коментарі. Тому зараз ЗМІ в переважній більшості направлені на знищення Київського патріархату. Тому до цієї всієї інформації треба підходити з цих позицій — підтримують Київський патріархат, тобто незалежну церкву, чи не підтримують», — заявив патріарх. Філарет також зауважив, що «цьому ворожому каналу дав інформацію правдиву».

«Він не підтримує, але він не перекрутив те, що я сказав. І це уже має велике значення, тому що світ, хоч і через ворожий голос, але почув правду. Одні звертають увагу на те кому дав інтерв’ю, а другі звертають, що сказав патріарх. Так ось треба звертати увагу на те, що сказав патріарх, а не кому сказав», — наголосив Філарет.

Водночас, патріарх зауважив, що можливо він «помилився в цьому, що дав інтерв’ю такому каналу». 

Раніше Філарет дав інтерв’ю «Росії 24», де розкритикував томос та ПЦУ.

Своєю чергою, у ПЦУ заявили, що Філарет занедужав, а хвороба зробила його фактичним союзником Москви в боротьбі проти томосу.

Нагадаємо, 20 червня на соборі Філарета вирішили відновитиліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. Речник Православної церкви України заявив, що рішення Філарета не матимуть впливу на Православну церкву України». Православна церква України відсторонила двох священників, які підтримали Філарета.

Раніше Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.

Поділитись: