Французька газета Le Monde вибачилася після публікації на обкладинці фотографії президента Еммануеля Макрона, яка нагадувала образ Адольфа Гітлера та кольори й символи Третього рейху.

«Обкладинка від 29 грудня викликала критичну реакцію з боку наших читачів. Ми просимо вибачення перед тими, кого це обурило», — сказав шеф-редактор Люк Бронне.

Він пояснив, що насправді обкладинка виконана у стилі російських конструктивістів 20 століття, які використовували червоні й чорні кольори.

Обкладинка присвячена протестам «жовтих жилетів», які мітингують проти політики Еммануеля Макрона.

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги. Однак 29 грудня у Франції продовжилися протести «жовтих жилетів». На вулиці країни вийшли близько 12 тисяч людей

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Поділитись: