У Міністерстві фінансів повідомили, що завдяки отриманим гарантіям Світового банку на 750 мільйонів доларів там планують запозичити на вигідних для України умовах 1 мільярд доларів.

Зазначається, що кошти планують залучити двома траншами — 400 мільйонів доларів наприкінці 2018 року та 600 мільйонів доларів — у січні 2019 року.

«У нас є певні ліміти в міжнародних організаціях, які ми можемо обрати. Можна було взяти меншу суму, наприклад прямим фінансуванням, або взяти гарантію та мати більший доступ до ринків» — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

За її словами, Мінфін планує отримати перший транш гарантованого кредиту у євро.

Маркарова також додала, що ставки за таким запозиченням будуть вищими за запозичення ЄС, проте є набагато меншими, ніж якби Україна позичала ці кошти самостійно.

Зазначимо, що кредитні гарантії Світового банку не означають перерахування ним коштів Україні. Світовий банк виступить гарантом того, що Україна поверне кредит, через що таке запозичення держави буде більш надійним для кредиторів, а відсотки за ним будуть набагато нижчими.

Раніше повідомлялось, що МВФ зарахує перший транш в рамках нової програми до 25 грудня.

Глава Нацбанку Яків Смолій повідомив, що розмір першого траншу МВФ становитиме 1,4-1,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile