Голова австрійської газової компанії OMV Райнер Зеле повідомив, що шанси Росії на отримання дозволу прокладати труби «Північного потоку-2» у водах Данії дуже високі, тому необхідності обговорювати альтернативні маршрути трубопроводу немає.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначимо, що компанія OMV — один з партнерів Газпрому з будівництва трубопроводу в обхід газотранспортної системи України — «Північного потоку-2».

За словами Райнера, шанси того, що Данія видасть дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» у своїх водах, через які цей трубопровід планувалося прокласти, «дуже високі». Однак наразі уряд Данії ще не схвалив заявки Газпрому на будівництво трубопроводу, через що його реалізація затримується.

Також Райнер висловив впевненість, що Газпрому не потрібно обговорювати альтернативних маршрутів прокладання труб «Північного потоку-2». Ці маршрути мали б обійти територіальні води Данії, однак будівництво трубопроводу відповідно до них обійдеться дорожче та займе більше часу.

Нагадаємо, що 2 жовтня голова Міненерго Росії Олександр Новак заявив, що Росія готова будувати «Північний потік-2» в обхід вод Данії.

17 вересня стало відомо, що будівництво «Північного потоку-2» наблизилося до економічної зони Данії. Надалі будівництво трубопроводу припинять доти, доки Данія не видасть всі необхідні для цього дозволи.

Зазначимо, що російський трубопровід має пролягати через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Наразі Данія залишається єдиною країною, яка не надала відповідного дозволу на будівництво Росії, через що запуск трубопроводу, найімовірніше, відкладеться. Втрати Газпрому від такої затримки експерти оцінюють у 660 мільйонів євро.

Нагадаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Тоді на розгляді в уряду Данії перебувало ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Поділитись: