Газпром визнав, що не встигне збудувати «Північний потік-2» вчасно та переніс його запуск на півроку
Дочірня компанія Газпрому Nord stream—2 AG, яка займається будівництвом російського морського газопроводу «Північний потік—2» визнала, що завершення та запуск газопроводу відбудеться у другій половині 2020 року.
Про це йдеться у заявці компанії на прокладання трубопроводу в економічній зоні Данії.
«Роботи на суші та у морі розпочалися у 2018 році у всіх чотирьох країнах, які наразі надали дозвіл на будівництво, і прокладання трубопроводу наразі триває у німецьких, швацьких та фінських водах. Очікується, що завершення будівництва трубопроводу та його запуск в експлуатацію відбудеться у другій половині 2020 року», — йдеться у заявці.
Зазначимо, що раніше кінцевою датою щодо запуску «Північного потоку-2» називали 1 січня 2020 року. Тобто у заявці йдеться про відкладання запуску щонайменше на півроку. При цьому, такий сценарій можливий у разі, якщо Данія надасть дозвіл на прокладання трубопроводу.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Росія подала заявку на прокладання трубопроводу альтернативним маршрутом. Слухання щодо цієї заявки почалися 15 травня.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
- Поділитися: