Генпрокурор США виступив у Сенаті, однак відмовився свідчити у Палаті представників щодо звіту спецпрокурора Мюллера
Генпрокурор та міністр юстиції США Вільям Барр виступив на слуханнях у комітеті Сенату з питань юстиції та заперечив критику на свою адресу з боку спецпрокурора Роберта Мюллера через звіт щодо його розслідування.
Як передає АР, у Сенаті Барр заперечував будь-яку провину чинного президента Дональда Трампа. Він наполягав, що в діях глави Білого дому не було ніяких ознак злочину.
«Я не впевнений у його міркуваннях», — сказав Барр про висновки розслідування Мюллера.
Коментуючи цей виступ, Трамп заявив, що глава Мін’юсту виступив «дуже добре».
Він фантастично впорався сьогодні, як мені говорили. Мені вдалося подивитися дещо. Все це суцільна фальшивка, вся ця історія з Росією. Ніякої змови й ніякого перешкоджання правосуддю«, — сказав Трамп.
Після виступу у Сенаті Барр мав 2 травня взяти участь у слуханнях юридичного комітету Палати представників, контрольованого демократами, щодо доповіді Мюллера, однак заявив, що не робитиме цього, оскільки сторони не узгодили формат слухань. Про це пише Reuters з посиланням на голову комітету Джерролда Надлера. У Мін’юсті також заявили, що не нададуть комітету повний текст доповіді Мюллера, як цього вимагав Надлер.
Представник Мін’юсту Керрі Купек заявив, що пропозиція глави комітету про те, щоб юристи ставили запитання Барру під час слухань, була «безпрецедентною і непотрібною». Він вважає, що запитання повинні ставити законодавці.
Натомість представник демократів Хакім Джеффіс заявив, що в такому разі Барра викличуть на слухання за допомогою повістки.
«Він може втекти зараз, але сховатися йому не вдасться», — додав він.
Раніше повідомлялося, що спецпрокурор США Роберт Мюллер незадоволений тим, як генеральний прокурор Вільям Бар описав у звіті про результати розслідування російського втручання в американські вибори у 2016 році ключові моменти цієї справи.
Що варто знати про розслідування Мюллера:
- Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
- Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
- пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
- Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
- У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
- Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
- Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.
- Поділитися: