Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив про загрозу нової ядерної ракети Росії. Мова йде про мобільну ракетну систему, яка малопомітна та може досягти Берліна, Франкфурта-на-Майні і Мюнхена.

Про це Столтенберг заявив у коментарі газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Столтенберг підкреслив, що це пересувна ракетна система, яку легко приховати від систем стеження.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу вважає, що Росія повинна зробити все, щоб зберегти життєздатність договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

«В іншому випадку вона буде нести повну відповідальність за припинення дії договору, в результаті якого світ стане менш стабільним для всіх нас», — наголосив Столтенберг.

Нагадуємо, що Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні 14 липня розповсюдила заяву від імені ЄС, в якій попередила про загрозу нової гонки озброєнь.

4 березня 2019 року Путін підписав указ про вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт. Тоді Путін оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США.

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

/Андрій Андрійченко

Поділитись: