Війна / Крим

Глава МЗС Литви закликав звільнити українських моряків, яких незаконно судять у РФ

МЗС України
Війна/Крим/Глава МЗС Литви закликав звільнити українських моряків, яких незаконно судять у РФ
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає неприйнятними суди над українськими військовополоненими в Москві. Про це він зазначив під час свого візиту до України 15 січня.

«Так звані «судові слухання», які тривають зараз у Москві, неприйнятні. Ми вимагаємо відпустити всіх членів екіпажу. Вимагаємо, щоб Росія забезпечила вільне судноплавство, як це передбачено міжнародними угодами», — заявив Лінкявічюс.

Міністр наголосив, що Азовське море не є внутрішніми водами Росії. Також він додав, що всі санкції, які запровадив Євросоюз проти РФ залишаться чинними, поки не будуть ліквідовані їхні причини.

Моряків судять шістьома групами по 4 людини. Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини