Генеральний директор соцмережі TikTok Кевін Маєр пішов у відставку на тлі боротьби з адміністрацією Трампа, який хоче заборонити додаток у США, та переговорів про продаж.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на лист Маєра та The Verge із посиланням на речницю компанії.

Тимчасово гендиректоркою буде Ванеса Паппас, яка відповідає за операційну діяльність TikTok.

У листі Маєр вказав, що вирішв звільнитися після того, як Дональд Трамп дав китайській компанії ByteDance, яка володіє соцмережею, упродовж 90 днів продати TikTok.

Маєр зовсім недовго пробув на посаді — він очолив TikTok у травні цього року. До цього він працював Disney керівником по контенту, а також запускав стримінговий сервіс Disney+.

Що за боротьба Трампа з TikTok?

6 серпня Дональд Трамп підписав укази про боротьбу з загрозою TikTok та WeChat. Вони набудуть чинності через 45 днів — 20 вересня — якщо китайські власники не вирішать продати свої компанії. Укази забороняють будь-які операції з китайськими компаніями ByteDance та Tencent (власниками TikTok та WeСhat) в юрисдикції США.

Своє рішення Трамп пояснив тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

15 серпня Трамп відтермінував накладання санкцій на ще 45 днів, аби TikTok устиг знайти американського покупця. А таких уже є щонайменше троє: Microsoft, Twitter та Oracle. За оцінками CNBC, придбання сервісу обійдеться компаніям у 10-30 мільярдів доларів.

Раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

Нещодавно соцмережа TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance, подала до суду на адміністрацію президента США Дональда Трампа, бо не вважає себе загрозою нацбезпеці.

А що таке TikTok?

Це сервіс коротких музичних відео. Користувачі можуть записати ролик на смартфон, змонтувати його безпосередньо в додатку і накласти спецефекти й музику із бібліотеки.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Світова аудиторія TikTok на липень 2020 зросла до 700 млн активних користувачів щомісяця. Щодня соцмережею користується 50 млн американців.

Формат, схоже, настільки популярний, що його із незначними доповненнями «запозичив» Facebook, запустивши конкурента TikTok у межах свого додатку Instagram.

Поділитись: