Соцмережа TikTok, яка належить китайській компанії ByteDance, подала до суду на адміністрацію президента США Дональда Трампа. Та своїм указом оголосила соцмережу загрозою для США, а сам Трамп неодноразово погрожував заблокувати TikTok, якщо його не викупить американська компанія.

«Ми категорично не погоджуємося з позицією адміністрації, що TikTok є загрозою для національної безпеки США. Ми й раніше висловлювали свою незгоду. Тепер настав час діяти», — йдеться в заяві соцмережі.

TikTok називає звинувачення у співпраці із владою Китаю безпідставними, оскільки дані американських користувачів зберігаються за межами КНР, а керують соцмережею американці, на яких не поширюється дія китайського законодавства.

Соцмережа також звернула увагу, що співпрацювала із владою США — зокрема Комітетом із питань закордонних інвестицій, — аби розвінчати побоювання щодо зловживання даними американських користувачів. Натомість сама влада часто відмовлялася йти на контакт із TikTok, стверджує соцмережа.

TikTok наголошує: судитися не хоче, але зараз бачить реальну загрозу заборони. А це означає, серед іншого, втрату роботи для 10 тисяч американців і доступу до соцмережі для мільйонів американців: «У нас просто немає вибору».

Трамп і його адміністрація поки ніяк не відреагували на заяву TikTok.

Що за боротьба Трампа з TikTok?

На початку серпня Трамп заявив, що планує заборонити роботу соціальної платформи TikTok на території країни. Тоді він натякнув, що може використати економічні важелі впливу або свої виконавчі повноваження, щоб заборонити цю мережу.

А 6 серпня він підписав укази про боротьбу з загрозою TikTok та WeChat. Вони набудуть чинності через 45 днів — 20 вересня — якщо китайські власники не вирішать продати свої компанії. Укази забороняють будь-які операції з китайськими компаніями ByteDance та Tencent (власниками TikTok та WeСhat) в юрисдикції США.

Своє рішення Трамп пояснив тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

15 серпня Трамп відтермінував накладання санкцій на ще 45 днів, аби TikTok устиг знайти американського покупця. А таких уже є щонайменше троє: Microsoft, Twitter та Oracle. За оцінками CNBC, придбання сервісу обійдеться компаніям у 10-30 мільярдів доларів.

Раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

А шо таке TikTok?

Це сервіс коротких музичних відео. Користувачі можуть записати ролик на смартфон, змонтувати його безпосередньо в додатку і накласти спецефекти й музику із бібліотеки.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Формат, схоже, настільки популярний, що його із незначними доповненнями «запозичив» Facebook, запустивши конкурента TikTok у межах свого додатку Instagram.

Поділитись: