Світ / Європа

Глави МЗС Євросоюзу погодили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля

Рікард Йозвяк
Світ/Європа/Глави МЗС Євросоюзу погодили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Глави Міністерств закордонних справ країн Євросоюзу погодили нові санкції за застосування хімічної зброї. Санкції стосуються, зокрема, двох підозрюваних в отруєнні екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Про це повідомив кореспондент «Радіо Свобода» в Брюсселі Рікард Йозвяк.

У санкційному списку загалом четверо громадян Росії та п’ятеро громадян Сирії. Раніше Йозвяк повідомляв, що усі четверо росіян є агентами розвідки. Обмеження передбачають замороження активів та заборону на видачу віз до ЄС.

Як пізніше стало відомо з рішення Ради ЄС, санкції запровадили проти глави ГРУ та його заступника.

Це перший випадок, коли ЄС ухвалює обмежувальні заходи в межах нового режиму санкцій проти тих, хто відповідальний за виробництво та застосування хімічної зброї.

Раніше США запровадили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля агентів ГРУ.

Нагадаємо, що в березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. Як з'ясували міжнародні слідчі та британська лабораторія, їх отруїли нервово-паралітичною речовиною«Новічок».

Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля. Лондон звинуватив в отруєнні агентів ГРУ Руслана Боширова та Олександра Петрова. Однак журналісти-розслідувачі з'ясували, що їхні справжні імена Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна

Пов`язані новини