Світ / Європа

ЄС запровадив санкції проти глави ГРУ за отруєння Скрипаля

Рішення Ради ЄС
Світ/Європа/ЄС запровадив санкції проти глави ГРУ за отруєння Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Євросоюз запровадив санкції проти керівника Головного розвідувального управління РФ та його заступника через отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Про це йдеться у рішенні Ради ЄС, в якому повідомляється, що російські розвідники відповідальні за наявність, перевезення та використання нервово-паралітичної речовини у Солсбері в березні 2018 року.

Санкції передбачають заборону в’їзду в Євросоюз та заморожування активів.

Нині главою російської розвідки є Ігор Костюков. Його на цю посаду призначили у грудні 2018 року після того, як помер його попередник Ігор Коробов.

Окрім росіян, у списку санкцій також є п’ятеро сирійських посадовців, які відповідальні за застосування хімічної зброї.

Як повідомлялося, 21 січня 2019-го глави Міністерств закордонних справ країн Євросоюзу погодили нові санкції за застосування хімічної зброї. Журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк повідомив, що санкції стосуються також двох підозрюваних в отруєнні екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля Олександра Петрова та Руслана Боширова. У санкційному списку загалом четверо громадян Росії та п’ятеро громадян Сирії.

Це перший випадок, коли ЄС ухвалює обмежувальні заходи в межах нового режиму санкцій проти тих, хто відповідальний за виробництво та застосування хімічної зброї.

Раніше США запровадили санкції проти підозрюваних в отруєнні Скрипаля агентів ГРУ.

Нагадаємо, що в березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. Як з'ясували міжнародні слідчі та британська лабораторія, їх отруїли нервово-паралітичною речовиною«Новічок».

Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля. Лондон звинуватив в отруєнні агентів ГРУ Руслана Боширова та Олександра Петрова. Однак журналісти-розслідувачі з'ясували, що їхні справжні імена Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна

Пов`язані новини