Голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай розповів, що під час зустрічі із новим головою ОБСЄ, прем'єр-міністром Албанії Еді Рамою у Станиці Луганській, сторони говорили, зокрема, про моніторинг місії у нічний час.

 Про це повідомляє кореспондент hromadske.

«Єдине питання, яке для нас важливе — продовження місії у нічний період. Наші військові теж задали це питання. Ми бачимо, що днем у нас тиша, а як тільки місія від'їжджає, як тільки починає темніти, то починаються обстріли. Для нас зараз головне саме це — моніторинг в нічний час. Ми задали це питання, чекаємо на відповідь», — заявив Гайдай.

Також голова Луганської ОДА зазначив, що відвідини саме КПВВ «Станиця Луганська» було ініціативою ОБСЄ.

Інформацію про можливе розведення військ у районі залізничного мосту у Станиці Луганській голова облдержадміністрації коментувати не став, повідомивши лише, що зараз у Мінську обговорюються різні ділянки.

Разом з тим, за інформацією джерела hromadske, знайомого з запропонованими координатами розведення, навіть якщо розведення військ у тому районі відбудеться, то воно не зачепить житлові масиви.

Раніше президент України Володимир Зеленський обговорив з прем’єр-міністром, міністром європейських і закордонних справ Республіки Албанія та чинним головою ОБСЄ Еді Рамою питання розширення мандата місії ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року почалося річне головування в ОБСЄ міністра закордонних справ Албанії Еді Рама. Він уточнив, що під час свого головування не забуватиме про Україну.

ОБСЄ — міжнародна організація, яка ставить собі за мету збереження миру й розвиток демократії на європейському континенті.

Після розпаду Радянського Союзу Верховна Рада України, за правонаступництвом, з 30 січня 1992 року стала повноправним членом Парламентській асамблеї Наради з безпеки і співробітництва в Європі. З того часу Україна бере участь у роботі колективних керівних органів Організації (саміти держав-учасниць ОБСЄ, засідання Ради міністрів та Постійної ради ОБСЄ).

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: