Політика / Вибори

Єпископи УПЦ Московського патріархату візьмуть участь у соборі з об’єднання української церкви — Порошенко

Політика/Вибори/Єпископи УПЦ Московського патріархату візьмуть участь у соборі з об’єднання української церкви — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що в Архієрейському соборі з об’єднання Української православної церкви візьмуть участь група єпископів УПЦ Московського патріархату.

Про це глава держави повідомив під час виступу на молебні на Софійській площі в Києві.

За словами Порошенка, у об’єднавчому соборі візьмуть участь всі єпископи УПЦ Київського патріархату і Української автокефальної церкви.

«Разом з ними, я вперше на цьому наголошую, будуть і група єпископів Української православної церкви Московського патріархату, які між кремлівською зіркою і православним хрестом обрали хрест, а між Україною і Росією обрали Україну», — сказав президент.

Також Порошенко вкотре наголосив, що він гарантує захист прав тих священників і вірян Московського патріархату, які не захочуть приєднатися до єдиної Української церкви. Водночас він також пообіцяв, що захистить права тих, хто вирішить стати частиною Української помісної церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Нагадаємо, в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві.
В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».
8 вересня Синод РПЦ оприлюднив заяву через рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). Руська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ'я». Пізніше РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин.
Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.
Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.
Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».
Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?
Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви
Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.
УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
Пов`язані новини