Тимчасовий президент та лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо заявив про загибель двох людей під час протестів за останні два дні.

Про це Гуайдо повідомив у Twitter.

За його словами, під час демонстрацій у штаті Арагуа загинули 27-річна дівчина та 24-річний хлопець.

«Це повинно припинитися, й вбивцям доведеться взяти на себе відповідальність за свої злочини. Я покладу своє життя на це», — заявив Гуайдо.

Також опозиціонер повідомив про 397 демонстрацій, які відбулися напередодні по всій Венесуелі пройшли. За його словами, 32 протестувальники арештовані, 25 — поранені.

Нагадаємо, 30 квітня тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо під час акції протесту в Каракасі закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік.

Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Гуайдо анонсував початок фінальної стадії операції з повалення режиму президента Мадуро на 1 травня.

Крім того, лідер опозиції повідомив, що 2 травня у Венесуелі почнеться загальний страйк, в якому візьмуть участь всі верстви населення.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.


Поділитись: