За директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу, який фігурує у справі про передачу 6 мільйонів доларів хабаря антикорупційним органам за закриття справи проти власника Burisma Миколи Злочевського, внесли заставу в розмірі 40,36 мільйона гривень.

Про це hromadske повідомили у пресслужбі Вищого антикорупційного суду, де напередодні Кічі обрали запобіжний захід.

«Заставу внесли сьогодні, 15 червня», — уточнили там, водночас відмовившись розкривати подробиці, хто саме це зробив.

Нагадаємо, 14 червня ВАКС обрав Кічі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів (тобто до 10 серпня включно) з альтернативою в 40,36 мільйона гривень застави.

«У випадку внесення застави покласти на підозрюваного Кічу такі обов’язки: прибувати до слідчого в провадженні… за першим викликом; не відлучатися з Києва без дозволу слідчого прокурора або суду; повідомляти слідчого прокурора або суд про зміну місця свого проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з особами з приводу обставин кримінального провадження, крім захисників, слідчих детективів, прокурорів, слідчої судді, суду; носити охоронний засіб контролю», — ішлося в ухвалі суду.

Зазначимо, що на сайті Burisma Group уже недоступна інформація про Кічу, однак вона збереглася в кеші Google. Там зазначається, що Кіча розпочав професійну діяльність в групі Burisma з посади юриста в 2003 році. До його основних обов’язків входить юридичний супровід усіх угод M&A (злиття та поглинання — ред.) та діяльності Burisma Group, проведення юридичного аудиту потенційних інвестицій.

Нагадаємо, що ВАКС уже обрав запобіжний захід другому підозрюваному у справі про 6 млн доларів хабаря керівництву антикорупційних органів. Відстороненого з посади першого заступника начальника Головного управління Державної податкової служби в Києві Миколу Ільяшенка відправили в СІЗО на 2 місяці, тобто до 10 серпня включно.

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади 6 млн доларів хабаря керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому та керівництву НАБУ за закриття кримінальної справи проти нього.

Пізніше з’ясувалося, що йдеться про Миколу Злочевського — ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Його люди за 6 млн доларів намагалися підкупити Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним. Справу хотіли закрити до дня народження Злочевського (14 червня), щоб він міг без перешкод повернутися в Україну.

У справі щодо дачі хабаря вже затримали трьох осіб: першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ільяшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу та ще одного фігуранта.

Також керівники НАБУ і САП наголосили, що до нинішньої справи не мають стосунку колишній віцепрезидент США Джозеф Байден і його син Гантер. Нагадаємо, Гантер Байден у 2014-2019 роках був членом ради директорів Burisma. Байдена-старшого звинувачували в тому, що він на посаді віцепрезидента США тиснув на Україну, аби та закрила провадження проти Burisma і не розслідувала дій його сина.

Варто зазначити, що компанію Злочевського Burisma підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів, але у 2018-му несподівано стало відомо, що всі справи проти компанії закриті. Наразі НАБУ розслідує лише одну, яка має стосунок до компанії — про розкрадання державних ресурсів, де обвинуваченими є чиновники Міністерства екології часів Януковича. Тоді ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював.

Поділитись: