УКРАЇНА

Газпром покаже у звітності резерв на виплату $2,6 млрд для Нафтогазу

29 березня, 2018 21:37
УКРАЇНА/Газпром покаже у звітності резерв на виплату $2,6 млрд для Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
Газпром відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплати $2,6 мільярдів для Нафтогазу України за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Газпром відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплату $2,6 мільярдів для Нафтогазу України за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив журналістам заступник голови правління Газпрому Андрій Круглов, передає «Интерфакс».

«У звітності ці цифри будуть відображені. Але це не означає, що не покажемо прибуток, покажемо менший прибуток», — сказав Круглов.

Круглов не став прямо відповідати на питання, чи буде компанія виплачувати $ 2,6 млрд.

«Мені нема чого додати до тієї позиції, яка була офіційно озвучена. Зараз ми подали апеляцію до Верховного шведського суду. Почекаємо рішення», — додав він.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини