УКРАЇНА

Газпром вимагає скасувати рішення арбітражу щодо виплати $2,56 млрд Нафтогазу

29 травня, 2018 13:20
УКРАЇНА/Газпром вимагає скасувати рішення арбітражу щодо виплати $2,56 млрд Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
Згідно з рішенням суду Газпром повинен доплатити українському нафтогазу $2,56 мільярди.

У російському Газпромі вимагають скасувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з українським Нафтогазом, адже вважають, що рішення нібито написане не арбітрами, а «іншими особами». Згідно з рішенням суду Газпром повинен доплатити українському Нафтогазу $2,56 мільярди.

Про це повідомляє «РБК».

«Додаткове вивчення тексту рішення із залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста показало, що значна частина арбітражного рішення написана не арбітрами, а іншою особою. Очевидно, що ніхто не має права підміняти арбітрів», — заявили у Газпромі.

У російській компанії вважають, що рішення спору має «надзвичайно високе значення» для сторін.

У Газпромі також заявили, що висновки лінгвіста «дають підставу повністю скасувати рішення суду».

Компанія направила апеляційну скаргу до суду у Швеції з вимогою повністю скасувати рішення арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини