УКРАЇНА

Газпром заявив про початок процедури розірвання контрактів із Нафтогазом

3 березня, 2018 14:54
УКРАЇНА/Газпром заявив про початок процедури розірвання контрактів із Нафтогазом
Зберегти
Вигляд
Газпром заявив про початок обіцяної днем раніше процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК Нафтогаз України.

Газпром заявив про початок обіцяної днем раніше процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК Нафтогаз України.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає «Інтерфакс».

«Ми почали процедуру розірвання контрактів з НАК Нафтогаз України. І нову справу в Стокгольмському арбітражі за цим позовом Газпрому абсолютно точно буде розглядати інший склад арбітрів», — сказав він.

Нагадаємо, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

3 березня президент Петро Порошенко повідомив, що ситуацію з газопостачанням в країні стабілізовано.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Однак 1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини