УКРАЇНА

«Гроші Януковича»: покупець офшорів судитиметься з Україною

19 січня, 2018 22:03
УКРАЇНА/«Гроші Януковича»: покупець офшорів судитиметься з Україною
Зберегти
Вигляд
Американський бізнесмен українського походження Сем Кіслін хоче судитися з Ощадбанком, на рахунках якого зберігалися активи його кіпрської фірми Opalcore, яка фігурує у системі відмивання грошей спільників Віктора Януковича.

Американський бізнесмен українського походження Сем Кіслін хоче судитися з Ощадбанком, на рахунках якого зберігалися активи його кіпрської фірми Opalcore, яка фігурує у системі відмивання грошей спільників Віктора Януковича.

Про це він сказав журналістам «Слідство.Інфо».

Продавцем компанії Opalcore була британська фірма Exbridge Properties L.P., пов’язана з компаніями, які, за версією українського офіційного слідства, належать олігарху-утікачу Сергію Курченка і Сергія Арбузова. Кіслін запевняє, що особисто з ними не знайомий — лише читав про них у пресі.

Кіслін повідомив, що купив на відкритому ринку цінні папери і був переконаний, що після того, як вони будуть погашені, він зможе отримати свої гроші.

«Але коли я прийшов у банк по гроші, люди з банку сказали «ні, гроші арештовані». Я питаю: «На яких засадах гроші арештовані?», вони кажуть: «Бо гроші належать екс-президенту України». Я кажу: «І що я маю робити з вашим екс-президентом?», — розповідає Кіслін.

Бізнесмен також повідомив, що хотів отримати свої $20,9 мільйонів та інвестувати їх в економіку України.

Крім того, заявник погрожує звернутися до американського суду у випадку, якщо його питання не буде вирішено на національному рівні.

Нагадаємо, Високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення щодо єврооблігацій на 3 мільярди доларів, які перебувають у власності Росії, до завершення розгляду апеляційної скарги України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

26 травня суд Лондона відклав винесення рішення за позовом України, яка просила продовжити призупинення виконання судового рішення від 29 березня до завершення розгляду апеляційної скарги.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що рішення Високого суду Лондона «не враховує економічної і військової агресії з боку Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 слів про «гроші Януковича»

Нагадаємо, 6 січня телеканал Al Jazeerа опублікував розслідування,  згідно з яким у 2015 році депутат Олександр Оніщенко та бізнесмен Павло Фукс, який на той час був громадянином РФ, уклали угоду з олігархом-утікачем часів Януковича Сергієм Курченком, який нині переховується від українського слідства в Росії.

Пов`язані новини