Група Конгресу США з питань свободи слова закликала бойовиків так званої «ДНР» негайно звільнити донецького блогера, журналіста Станіслава Асєєва.

Група Конгресу США з питань свободи слова закликала бойовиків так званої «ДНР» негайно звільнити донецького блогера, журналіста Станіслава Асєєва.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що відповідну заяву оприлюднили співголови групи, члени Палати представників Адам Шифф та Стів Чабот.

Конгресмени висловили глибоку занепокоєність через те, що бойовики утримують українського журналіста з червня 2017 року.

«Асєєв писав для кількох українських ЗМІ та для місцевого бюро Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, і був одним із кількох незалежних журналістів, які залишалися в підконтрольному сепаратистам регіоні, щоб надавати об’єктивну інформацію», — йдеться в заяві.

Також конгресмени нагадали, що Асєєв оголосив голодування, тому його положення «стає жахливим».

Раніше звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів».

На початку липня журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала Національна спілка журналістів України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile