Світ

Грузія вишле російського дипломата через справу Скрипаля

29 березня, 2018 14:24
Світ/Грузія вишле російського дипломата через справу Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Грузія оголосила про висилку російського дипломата на знак солідарності з Великою Британією у справі про отруєння в Солсбері Сергія Скрипаля.

Грузія оголосила про висилку російського дипломата на знак солідарності з Великою Британією у справі про отруєння в Солсбері Сергія Скрипаля.

Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ країни.

«Міністерство засуджує використання хімічної зброї на території Великої Британії, яке представляє серйозну проблему для загальної безпеки», — йдеться у повідомленні.

Протягом семи днів співробітник Секції інтересів Росії при посольстві Швейцарії в Грузії має залишити Тбілісі.

Дипломатів Росії висилають 27 країн, загалом будуть видворені 144 особи.

Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

 

Пов`язані новини