Індія підозрює Cambridge Analytica у використанні особистих даних громадян на виборах
Індія вимагає від британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, яку підозрюють унезаконному отриманніособистих даних 50мільйонів користувачів Facebook, повідомити, чивикористовувала вона особисті дані індійських громадян зметою впливу навиборчий процес вкраїні.
Індія вимагає від британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, яку підозрюють у незаконному отриманні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook, повідомити, чи використовувала вона особисті дані індійських громадян з метою впливу на виборчий процес в країні.
Про це повідомляє Reuters.
Згідно з повідомленням, індійський уряд чекатиме відповідь до 31 березня. Якщо Cambridge Analytica не надасть пояснення, уряд планує вжити заходів.
Зокрема, міністерство електроніки та інформаційних технологій Індії пригрозило судовими позовами щодо компаній і приватних осіб, які беруть участь у будь-якому несанкціонованому використанні особистих даних індійських громадян.
«Справедливість індійської демократії і виборчого процесу є предметом гордості, і будь-яка спроба вплинути на недоторканність виборчого процесу за допомогою сумнівних засобів неприйнятна», — заявили у міністерстві.
Загалом індійський уряд просить Cambridge Analytica відповісти на шість запитань щодо діяльності компанії в країні. Занепокоєння уряду викликало те, що напередодні політичні партії Індії звинуватили одна одну в залученні послуг Cambridge Analytica, зокрема порушили питання про вплив на вибори «за допомогою сумнівних засобів».
23 грудня у Лондоні провели обшуки в офісах Cambridge Analitica.
Засновника Facebook Марка Цукерберга запросили у Конгрес США дати пояснення щодо витоку даних Facebook.
Раніше Цукерберга запросили до Європарламенту після скандалу про збір даних 50 мільйонів користувачів соцмережі та втручання у вибори США.
Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.
Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють «змінити поведінку аудиторії». Себто, вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента.
Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.
ВВС заявила, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.
- Поділитися: