Влада китайської провінції Хубей — епіцентру смертельного коронавірусу — заявила, що інкубаційний період коронавірусу Covid-19 може бути значно довшим, ніж 14 днів.

Про це повідомляє Reuters.

Влада провінції заявила, що в одного з інфікованих пацієнтів симптоми захворювання з’явилися тільки через 27 днів після зараження.

70-річний чоловік на прізвище Цзян 24 січня повернувся до Шеньнунцзя, на північному заході провінції Хубей, зі східної частини Ечжоу, де він контактував зі своєю інфікованою сестрою.

20 лютого у нього піднялася температура. А наступного дня у чоловіка виявився позитивний результат на коронавірус.

Більш тривалий інкубаційний період може ускладнити стримування поширення коронавірусу, від якого, за останніми даними, померли 2 360 людей.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 30 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який 14 днів стояв на карантині біля порту Йокогама в Японії.
  • 20 лютого Україна евакуювала з Уханя 45 своїх громадян та 27 іноземців. Усі вони здорові та без симптомів коронавірусу. Евакуйованих разом з екіпажем літака та медиками, які були на борту літака, яким евакуювали людей, привезли до санаторію в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Там місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, але правоохоронці відтіснили їх.
Поділитись: