Згідно з плановими розрахунками Національного банку України, у 2018 році іноземні компанії, що працюють в Україні, заплатять від 2,5 млрд доларів до 3 млрд доларів дивідендів закордон.

Згідно з плановими розрахунками Національного банку України, у 2018 році іноземні компанії, що працюють в Україні, заплатять від 2,5 млрд доларів до 3 млрд доларів дивідендів закордон.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій на «круглому столі» 28 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, у 2018 році іноземні компанії перекажуть з України вдвічі більше коштів, ніж у 2017 році. Тоді загальна сума дивідендів склала 1,8 мільярдів доларів.

«За підсумками року ми очікуємо загальну суму репатріації дивідендів приблизно на рівні 2,5-3 мільярдів доларів. Це дещо більше за наш прогноз, але не критично», — зазначив Чурій.

Крім цього, за розрахунками Нацбанку, близько 80% дивідендів, які компанії цьогоріч перекажуть іноземним власникам — це кошти, які українці виводять у офшори. Тобто, мова йде про 1,75-2,4 мільярди доларів.

Раніше в Нацбанку підрахували, що близько 25% іноземних інвестицій в Україну — це кошти, які українці відмивають у офшорних компаніях.

Раніше в НБУ повідомляли, що змінили методику розрахунку надходження прямих іноземних інвестицій до України. Так, згідно з оновленими даними, обсяг іноземних інвестицій за 2017 рік виявився на 400 мільйонів доларів більшим.

Нагадаємо, що в Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Так, за оновленими розрахунками, у 2016 році українці переказали на батьківщину на 2,1 мільярди доларів більше, ніж вважали раніше. Згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

Раніше профільний комітет парламенту затвердив до другого читання законопроект «Про валюту», який має забезпечити вільний рух капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile