Іран визнає, що не може самостійно розшифрувати інформацію з чорних скриньок літака МАУ, який збили біля Тегерана 8 січня, однак не має наміру передавати їх іншим країнам.

Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф в інтерв'ю NBC.

Міністр стверджує, що відповідно до міжнародних авіаційних правил, Іран мав право проводити розслідування щодо катастрофи літака. Однак щоб мати можливість розшифрувати інформацію з самописців, Ірану потрібне програмне забезпечення, кабелі та спеціальні знання від США або інших західних країн.

«Ми попросили допомоги. Чому США не допомогли нам? Це гуманітарна проблема. Чому вони не дали нам програмне забезпечення? Чому вони не дали нам свій досвід?» — сказав іранський міністр американському виданню.

«Є ще багато невідомого. Ось чому ми хочемо більше, ніж будь-хто інший, знати, що є в чорній скриньці, щоб знати, що насправді сталося» — додав він.

За словами міністра, зараз із чорними скриньками ніяких робіт не проводять.

«Ми не торкнемося чорних скриньок без присутності всіх зацікавлених сторін» — зазначив Заріф.

Раніше міністр доріг Ірану Мохаммад Есламі заявляв, що чорні скриньки зі збитого літака є одними з основних об’єктів для вивчення інциденту і повинні залишитися в Ірані.

Також нещодавно директор з розслідування нещасних випадків Іранської організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не буде ділитися з Україною доказами у межах розслідування катастрофи українського літака після того, як аудіо з розслідування потрапило до українських ЗМІ.

Водночас країни, громадяни яких загинули в катастрофі літака МАУ, вимагають в Ірану негайно віддати «чорні скриньки»

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись: