Нацгвардієць Віталій Марків, заслуджений в Італії до 24 років ув'язнення, архів
Фото:

МВС

В Італії 29 вересня суд в Мілані розпочне розгляд апеляції у справі нацгвардійця Віталія Марківа, засудженого до 24 років позбавлення волі за нібито причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі у травні 2014 року на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Про режим слухання і чи буде процес відкритим апеляційний суд в Мілані оголосить безпосередньо під час судового засідання.

Розслідування українського МВС

Додаткові докази невинуватості Марківа до суду другої інстанції надають і адвокати держави Україна. Їх виявило МВС України. Українські слідчі переконують, що Віталій Марків не може бути причетним до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, бо мав у руках іншу зброю.

Також українські правоохоронці підтверджують, що з позиції Марківа місце загибелі журналіста не проглядалося. А ще вони знайшли нових свідків і кажуть, що ті можуть свідчити у суді.

Розслідування журналістів

Група журналістів вирішила провести власне розслідування щодо загибелі Роккеллі та його перекладача росіянина Андрія Миронова. Вони зняли фільм під назвою «Не в тому місці, не в той час». Режисером стрічки став військовий кореспондент з Італії Крістіано Тінацці.

Над фільмом разом із Крістіано Тінацці працювали італійці Рубен Лагаттолла, Даніло Еліа та наша колишня журналістка Ольга Токарюк. Також залучали експертів, аналітиків, колишніх військових, картографів та інших фахівців.

У вересні частину цього фільму показали в італійському парламенті, а згодом додали його як нові докази до справи в суді.

За що засудили українця?

У липні 2019 року українського нацгвардійця Віталія Марківа італійський суд визнав винними у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році й засудив до 24 років в'язниці.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. ЇЇ розгляд призначили на 29 вересня. Наступне засідання заплановане на 1 жовтня.

Поділитись: