Ізраїль вислав консула Туреччини у Єрусалимі на невизначений термін. МЗС Туреччини запропонувало генеральному консулу Ізраїля у Стамбулі Йозефу Лефі Сфарі тимчасово повернутися до Ізраїлю.

Ізраїль вислав консула Туреччини у Єрусалимі на невизначений термін. МЗС Туреччини запропонувало генеральному консулу Ізраїля у Стамбулі Йозефу Лефі Сфарі тимчасово повернутися до Ізраїлю.

Про це повідомляє Haaretz.

Зазначається, що рішення видворити консула ухвалили за декілька годин після того, як у МЗС Туреччини порекомендували ізраїльському послу на деякий час залишити країну.

Також зазначається, що турецький уряд відкликав послів у Тель-Авіві та Вашингтоні для консультацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Столиця Єрусалим: тріумф Ізраїлю, лють Палестини

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США.

Під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі на межі Сектору Гази та Ізраїлю внаслідок сутичок, загинули 58 людей, та понад 2 700 — дістали поранення.

Раніше повідомлялося, що в Єрусалимі на честь американського президента Дональда Трампа назвуть площу перед будівлею посольства США в Ізраїлі.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись: