Міністерство з безпеки та стратегічних питань Ізраїлю закрило в'їзд у країну представникам 20 недержавних організацій.

Міністерство з безпеки та стратегічних питань Ізраїлю закрило в'їзд у країну представникам 20 недержавних організацій.

Заборона пов’язана з політикою НДО щодо Палестинських територій. Влада Ізраїлю стверджує, що внесені у список організації закликали до бойкоту країни, передає DW.

«Ми перейшли від оборони до наступу. Організації, які виступають за бойкот, повинні знати, що держава Ізраїль буде діяти проти них і не дозволить в'їжджати на територію країни, щоб нашкодити її громадянам», — заявив міністр з безпеки країни Гілад Ердан.

Зазначається, що у списку опинилися організації, які закликали бізнес, митців та університети розірвати зв'язки з Ізраїлем та наполягали на санкціях проти цієї країни.

У список потрапили, зокрема, базована в Парижі «Асоціація французько-палестинської солідарності», британська благодійна організація War on Want, «Американський комітет друзів на службі суспільству» та інші.

Всі вони нібито пов'язані з глобальним рухом «Бойкот, ізоляція та санкції» (Boycott, Divestment and Sanctions — BDS). Рух виступає за економічний, культурний та політичний тиск на Ізраїль з метою припинення окупації ним Палестинських територій. Рух об'єднує тисячі учасників по всьому світу.

Нагадаємо, Генасамблея ООН прийняла резолюцію із закликом відмовитися від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Раніше Сполучені Штати ветували резолюцію ООН, яка вимагала від президента Дональда Трампа скасувати його рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня. Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. 

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись: