Канада також виводить з України своїх військових через російську загрозу

Канада тимчасово виводить з України частину своїх військовослужбовців та військових інструкторів через імовірну загрозу нової російської агресії. Напередодні таке ж рішення ухвалили США та Велика Британія.

Про це йдеться в пресрелізі Міністерства оборони Канади.

Зазначається, що «через складну оперативну ситуацію», пов’язану з агресією РФ проти України, Збройні сили Канади Об’єднаної оперативної групи тимчасово перемістять з України в інші країни Європи.

Міноборони Канади зазначає, що це не означає закінчення навчальної місії в Україні, а скоріше дозволяє «перефокусувати зусилля, гарантувати безпеку» канадських військових.

Відомство не називає кількість військ, які хочуть вивести, місця дислокації й майбутні наміри. CBC News пише, що контингент із приблизно 260 канадських військових прибув до Польщі, але незрозуміло, чи це їхній кінцевий пункт призначення.


Співпраця Канади й України

Спільна канадсько-українська військова місія має на меті збільшити обороноздатність Збройних сил України через обмін досвідом та спільні військові навчання. Станом на початок 2022 року на Львівщині базувалися 200 канадських солдатів.

До них 27 січня відправили ще 60 військовослужбовців, які мали допомагати навчати ЗСУ. Тоді Канада заявляла, що в разі потреби може надіслати додаткові війська, а чисельність контингенту місії в Україні може збільшити до 400 людей.

5 лютого Канада відправила нам літак із військовою допомогою: інструкторами та нелетальним озброєнням. Очікувалося, що інструктори залишатимуться в Україні приблизно до кінця березня 2025 року.


«Збройні Сили Канади залишаються відданими народу України та своїй місії з підвищення обороноздатність Збройних сил України», — йдеться на сайті Міноборони Канади.

Канада напередодні вирішила тимчасово перенести своє посольство з Києва до Львова через загрозу російської агресії. В МЗС країни зазначили, що спроможність надавати консульську допомогу може ставати «все більш обмеженою».

Не перше виведення іноземних військ

Напередодні стало відомо, що США і Велика Британія вирішили відкликати з України своїх військових інструкторів через імовірну загрозу російського вторгнення.

Зокрема, США виводять 150 американських військовослужбовців, які консультували та навчали українських військових, а Велика Британія — «невелику кількість» військових інструкторів і ще близько 100 людей, які брали участь у ширшій підготовці військ у межах операції «Орбіталь».

А 13 лютого стало відомо, що деякі держави-учасниці ОБСЄ відкликають з України своїх представників, яких відрядили на службу до Спеціальної моніторингової місії. Вони, зокрема, слідкували за гуманітарною ситуацією у зоні бойових дій на Донбасі й на всій території України.

Побоювання країн

Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.

СШАКанадаЧорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, НорвегіяНова ЗеландіяНімеччина, Литва, Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак уже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю в разі невиконання.

А як щодо дипломатів?

Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Згодом стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.

Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.

А посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас та Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві. Крім того, ЄС заявив, що не закриватиме свої представництва в Україні.