Катастрофа літака МАУ: Іран ігнорує українські запити, приховує імена і посади обвинувачених
В Офісі генпрокурора України заявили, що Іран продовжує фактично ігнорувати українські запити про міжнародну правову допомогу, а також приховує імена і посади обвинувачених у справі про збиття літака МАУ у Тегерані.
Про це повідомили в ОГП.
Заступник генерального прокурора Максим Якубовський заявив, що нещодавно іранська сторона знову порушила домовленості. Зокрема, не виконала обіцянку надати українським прокурорам можливість ознайомитися з матеріалами іранської кримінальної справи, яку вже відправили до суду.
«Ретельно приховують імена і посади обвинувачених осіб та дії, які інкримінуються кожному з них. А втім... ми рухаємося вперед у нашому кримінальному провадженні. І ми не єдині у цій боротьбі за справедливість», ㅡ сказав Якубовський.
За його словами, Канада, Велика Британія та Швеція є надійними партнерами України як у міжурядовому процесі, так і у кримінальному блоці питань.
В ОГП повідомили, що у межах кримінального провадження дослідили 8 звітів від представників іноземних країн та організацій: 4 ㅡ іранських, 3 ㅡ канадських та 1 ㅡ спеціального доповідача ООН.
Окрім того, допитали понад 50 свідків, провели понад сотню оглядів фото та відеоматеріалів, слідчий експеримент із залученням спеціалістів. Наразі триває комплексна комісійна криміналістична експертиза.
Що відомо про катастрофу?
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.
У липні 2020-го у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого літака. В МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.
Розслідування катастрофи іранською стороною неодноразово критикувала як Україна, так і інші країни, причетні до аварії. Зокрема, у лютому 2021-го спеціальні доповідачі Організації Об'єднаних Націй оприлюднили лист до уряду Ірану, у якому звинувачували країну в численних порушеннях міжнародного права, «неточностях» у звіті про трагедію та в непрозорому розслідуванні. До цього звернення приєдналася й Україна.
- Поділитися: