Звільнені з полону 29 грудня українці отримали нові водійські посвідчення, не залишаючи територію санаторію «Лісова поляна», де перебувають на лікуванні.

Про це повідомляють у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

«Сервісні центри МВС завітали до нещодавно звільнених з полону українців, які перебували на лікуванні в санаторії «Лісова поляна» (парковий мікрорайон Пуща-Водиця, м. Київ), і потребували відновлення водійських посвідчень. Нові документи пацієнти отримали не залишаючи території медичного закладу», — йдеться у повідомленні.

У сервісному центрі наголосили, що «обов’язок держави — підтримувати колишніх полонених та усувати адміністративні перешкоди їх поверненню до комфортного життя». Саме тому водійські права колишнім політв’язням вирішили відновити там, де їм зручно.

Зазначають також, що механізм отримання водійських документів спростили для зручності клієнтів, і це займає не більше 15 хвилин.

Нагадаємо 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, зокрема колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись: