Парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції не розглянув законопроекти щодо відміни декларування для громадських активістів перед засіданням Верховної Ради 3 квітня.

Парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції не розглянув законопроекти щодо відміни декларування для громадських активістів перед засіданням Верховної Ради 3 квітня.

Комітет не зібрався через відсутність кворуму.

Для початку засідання не вистачило одного члена комітету, а саме — в.о. голови Юрія Савчука.

Наступне планове засідання відбудеться завтра, тому комітет зможе розглянути це питання лише 4 квітня.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив парламентському Комітету з питань запобігання і протидії корупції негайно провести засідання і надати висновок щодо скасування декларування для громадських активістів.

Раніше Парубій заявив, що Рада створила новий законопроект про скасування декларування для громадських активістів

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Україну скасувати е-декларації для громадських активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Нагадаємо, що НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації.

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції».

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Поділитись: