У разі збереження старого складу Центральної виборчої комісії, вибори в Україні у наступному році можуть закінчитись низкою судових справ серед суперників.

У разі збереження старого складу Центральної виборчої комісії, вибори в Україні у наступному році можуть закінчитись низкою судових справ серед суперників.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

«Є насправді величезна проблема те. Що 14 кандидатів (претендують, — ред.) на 13 посад. Але я хочу нагадати, що за 5 місяців жодна фракція і жоден депутат не звертав уваги, що це головна проблема. Більше того, спікер парламенту Андірй Парубій кілька разів говорив, що жодних проблем з цим не буде, мовляв, відбудеться рейтингове голосування», — наголосив Кошель.

«Тут є величезне запитання до спікера парламенту: тобто, його заяви це або некомпетентність його команди, або ж знову ж таки маніпуляція, через що ми отримали мегавелику проблему», — додав він.

За словами Кошеля, фракції мають знайти компроміс і проголосувати.

Інакше ми можемо потрапити в ситуацію, коли вибори проведе стара одіозна ЦВК, до якої нема довіри ані в суспільства, ані в експертів, ані в наших західних партнерів. І в результаті наші вибори можуть закінчитись довгими судовими суперечками, недовірою суспільства, і ми можемо отримати вкрай негативний результат», — підкреслив Кошель.

Раніше у партії «Блок Петра Порошенка» заявили, що питання оновлення складу ЦВК переноситься на осінь.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив Громадському, що компромісним варіантом оновлення органу може бути ситуація, коли президент Петро Порошенко відкличе двох кандидатів до складу ЦВК.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновленняскладу ЦВК.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижня депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile