Конституційний суд України відмовився перевіряти конституційність законів про «особливий статус» Донбасу та амністію бойовиків.

Про це йдеться в повідомленні на сайті суду.

Так, 27 січня Велика палата КСУ відмовила у розгляді конституційного подання 53 депутатів Верховної Ради 8-го скликання, ініційованого «Об'єднанням «Самопоміч».

Зокрема, депутати просили визнати неконституційними закони «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» та «Про недопущення переслідування і покарання учасників подій на території Донецької та Луганської областей».

Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо. 12 грудня 2019 року депутати Верховної Ради продовжили на рік закон про «особливий статус» Донбасу, який був чинний досі.

Закон про «особливий статус» Донбасу Рада ухвалила ще у 2014 році й щороку продовжувала, однак фактично закон ніколи не діяв, бо для цього на окупованих територіях мали відбутися легітимні місцеві вибори за українським законодавством. 

Раніше з вимогою продовжити закон про особливий статус виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.

Поділитись: