Між Україною та Росією на даний момент не ведуться переговори про обмін полонених, зокрема щодо обміну українських військовополонених моряків на російського журналіста Кирила Вишинського.

«Були певні звернення з російської сторони, були нотні листування, ви про це добре знаєте. Ось це відбувалося», — заявив Пєсков.

Пєсков також підкреслив, що «більше нічого не відбувається» і додав, що це стосується не тільки моряків і Вишинського, а всіх полонених.

«Ця тема порушується на контактній групі, але ми бачимо, що результатів немає», — сказав Пєсков.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін висловив думку, що 24 українських моряків, яких утримує РФ, відпустять найближчим часом.

Нагадаємо, російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Раніше 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.


Поділитись: