Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що 24 українських моряків, яких утримує РФ, відпустять найближчим часом.

Про це він сказав в ефірі ATR.

«Я упевнений, що їх (військовополонених моряків — ред.) звільнять, при чому найближчим часом. Але для Путіна важливо вирішити це питання, це моя особиста думка, — в контексті наступного саміту G7, в контексті того, що будуть зустрічі щодо Донбасу, можливо в нормандському форматі», — сказав міністр.

За його словами, для Путіна «дуже важливо, щоб в Європі солідарність з приводу санкцій зменшувалася. Він буде бити на кінець року».

«Його кінцева мета — санкції і визнання Росії як країни, яка потрапляє в «нормальність». А друге — це свобода дій і можливість діяти в Україні на розкол і федералізацію», — зазначив міністр.

Нагадаємо, російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Раніше 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Полонені Росією українські моряки
Фото:

Громадське

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксирта пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: