Президент України Петро Порошенко вважає, що критики дій української влади у справі про замах на російського журналіста Аркадія Бабченка хочуть розколу країни.

Президент України Петро Порошенко вважає, що критики дій української влади у справі про замах на російського журналіста Аркадія Бабченка хочуть розколу країни.

Про це глава держави заявив під час виступу на Карпатському форумі регіонального розвитку в Івано-Франківській області, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ворог хоче, щоби ми були розділені, фінансує окремі політичні рухи і партії… фінансує найманих убивць, які мають убивати журналістів для того, щоби звинувати українську владу в бездіяльності», — сказав він.

Порошенко зазначив, що, коли стало відомо про попередження вбивства журналіста, «окремі політичні рухи» висловили занепокоєння діями української влади, «а не діями країни, що прислала цих убивць».

Президент підкреслив, що це робиться з метою розколоти Україну.

«Для чого це робиться? Розколоти державу. Не дочекаєтесь!», — заявив Порошенко.

Раніше Євросоюз прокоментував спецоперацію СБУ у справі про замах на Бабченка.

Як повідомлялося, суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство Бабченка.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

/Павло Калашник

Поділитись: