УКРАЇНА

Курс долара знаходиться у «прогнозованих межах» — Гройсман

3 вересня, 2018 11:35
УКРАЇНА/Курс долара знаходиться у «прогнозованих межах» — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Курс американського долара відносно гривні перебуває у «прогнозованих межах», передбачених макроекономічними прогнозами України на 2018 рік.

Курс американського долара відносно гривні перебуває у «прогнозованих межах», передбачених макроекономічними прогнозами для України на 2018 рік.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки до Київщини, 3 вересня, передає «Укрінформ».

«Те, що курс знаходиться сьогодні в прогнозованих межах на 2018 рік — очевидний факт. Питаннями курсу опікується Національний банк України, але я точно можу сказати, що він сьогодні є в прогнозованих межах, відповідно до макроекономічних показників 2018 року», — заявив Гройсман.

В той же час, Гройсман відмовився повідомляти, який курс долара брали до уваги в уряді при складанні бюджету на 2019 рік.

Напередодні повідомлялось, що уряд готовий внести проект закону про державний бюджет на 2019 рік у зазначені законом терміни — до 15 вересня. За словами віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, у бюджеті на наступний рік передбачено зростання мінімальної заплати з 1 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Нерви сезону»: 5 найгарячіших законопроектів осені-2018

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини