Україна розраховує на підтримку Данією позиції щодо протидії будівництву російського газопроводу «Північний потік-2», який Газпром будує для постачання газу в обхід газотранспортної системи України.

Україна розраховує на підтримку Данією позиції щодо протидії будівництву російського газопроводу «Північний потік-2», який Газпром будує для постачання газу в обхід газотранспортної системи України.

Про це повідомив Володимир Гройсман під час зустрічі з прем'єр-міністром Данії Ларсом Люкке Расмуссеном, передає прес-служба уряду.

«Київ розраховує і на подальшу єдність у питанні протидії будівництву газопроводу «Північний потік-2», як прямій загрозі енергетичній безпеці не лише України, але й європейських країн», — йдеться у повідомленні.

На зустрічі прем’єри двох країни обговорили двосторонні енергетичні проекти, зокрема щодо розвитку енергозберігаючих технологій та використання відновлювальних джерел енергії.

«Нам потрібно надати політичний поштовх нашій співпраці, закликати український та данський бізнес більш активно взаємодіяти між собою, а також спільно протидіяти російській агресії», — сказав Володимир Гройсман.

26 червня стало відомо, що Данія виділить Україні близько 2,2 мільярдів гривень на проведення реформ.

Нагадаємо, що наразі Данія залишається єдиною країною, що не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: