Київська міська влада ухвалила угоду про розірвання договору з компанією Ріната Ахметова «Київенерго», в якій передбачається компенсація за вкладені інвестиції компанії у тепломережі столиці у розмірі до 900 мільйонів гривень.

Київська міська влада ухвалила угоду про розірвання договору з компанією Ріната Ахметова «Київенерго», в якій передбачається компенсація за вкладені інвестиції компанії у тепломережі столиці у розмірі до 900 мільйонів гривень.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Наші гроші».

Як зазначається, у тарифі на гаряче водопостачання передбачається так звана інвестиційна складова. Проте, згідно з інформацією журналістів, накопичені таким чином кошти компанія Ахметова не витрачала на ремонт.

«У Києві дві третини мереж зношені. Це більше ніж 2,5 тисячі кілометрів труб. Вони давно потребували капітального ремонту. І досить часто навіть ті гроші, які накопичувалися в «Київенерго», вони не йшли навіть на поточний ремонт мереж», — повідомила координаторка житлово-комунальних програм громадянської організації «Опора».

Зазначимо, що 9 жовтня київська влада уклала мирову угоду з компанією Нафтогаз, що дозволить відновити гаряче водопостачання в столиці.

Нагадаємо, що на засіданні уряду, 29 серпня, Володимир Гройсман доручив Мінфіну почати оформлення субвенції у розмірі 729 мільйонів гривень, яка дозволить Києву укласти з Нафтогазом договір про постачання газу. 8 жовтня повідомили, що Мінфін завершив переказ коштів Києву.

У міській владі Києва раніше повідомляли, що гаряче водопостачання в столиці відновиться після 10 жовтня.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що гаряча вода у столиці має з’явитись до 7 жовтня.

2 жовтня стало відомо, що київське комунальне підприємство, яке має здійснювати постачання гарячої води мешканцям столиці, закупило у свого попередника, компанії Ріната Ахметова «Київенерго» майна на 269 мільйонів гривень.

11 вересня Київрада ухвалила остаточне рішення про успадкування боргів «Київенерго» за газ перед Нафтогазом.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

Водночас, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Поділитись: