УКРАЇНА

Гаряча вода у Києві з’явиться після 10 жовтня — міська влада

4 жовтня, 2018 16:20
УКРАЇНА/Гаряча вода у Києві з’явиться після 10 жовтня — міська влада
Зберегти
Вигляд
Відновлення гарячого водопостачання у столиці можливе лише після укладання мирової угоди з Нафтогазом у судовій справі.

Відновлення гарячого водопостачання у столиці можливе лише після укладання мирової угоди з Нафтогазом у судовій справі.

Про це повідомив профільний заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА.

«10 жовтня, після засідання суду, ми зможемо підписати цю мирову угоду, і тоді — відновити постачання гарячої води та почати опалювальний сезон. Навіть у таких складних умовах ми змогли уникнути надзвичайних ситуацій», — заявив чиновник.

В той же час, за інформацією журналістів «Української правди», які посилаються на прес-секретарку Пантелеєва, після підписання мирової угоди, договір на постачання газу укладуть протягом 2-3 днів. В той же час, на запуск системи теплогенерації Києва необхідно близько 5 днів.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що гаряча вода у столиці має з’явитись до 7 жовтня.

2 жовтня стало відомо, що київське комунальне підприємство, яке має здійснювати постачання гарячої води мешканцям столиці, закупило у свого попередника, компанії Ріната Ахметова «Київенерго» майна на 269 мільйонів гривень.

11 вересня Київрада ухвалила остаточне рішення про успадкування боргів «Київенерго» за газ перед Нафтогазом.

Раніше на засіданні уряду, 29 серпня, Володимир Гройсман доручив Мінфіну почати оформлення субвенції у розмірі 729 мільйонів гривень, яка дозволить Києву укласти з Нафтогазом договір про постачання газу.

Нагадаємо, що КМДА погодилась успадкувати заборгованість «Київенерго» перед Нафтогазом та повідомила про те, що підпише з компанією мирову угоду.

На період переговорів про укладання нового контракту на постачання газу, міська влада Києва закупила газ для гарячого водопостачання за майже вдвічі вищими ніж у Нафтогазу цінами.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

В той же час, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

19 липня стало відомо, що теплопостачальна компанія «Київенерго», яка належить Рінату Ахметову, збирається оскаржити рішення суду, у якому відмовили передати її боргові зобов’язання перед Нафтогазом комунальній компанії Київтеплоенерго.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Пов`язані новини