Світ

Китайська економіка вже не зможе стати більшою за американську — Трамп

22 серпня, 2018 17:30
Світ/Китайська економіка вже не зможе стати більшою за американську — Трамп
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що тенденцію до зменшення розриву між ВВП США та Китаю змінено. Відповідно, економіка Китаю вже не зможе стати більшою за економіку США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що тенденцію до зменшення розриву між ВВП США та Китаю змінено. Відповідно, економіка Китаю вже не зможе стати більшою за економіку США.

Про це Трамп заявив під час свого виступу у Західній Вірджинії, передає Bloomberg.

«Коли я став президентом, ми рухались у певному напрямку, який передбачав, що китайська економіка стане більшою за американську у дуже короткій перспективі. Тепер цього не станеться», — заявив Трамп.

Заява Трампа викликала занепокоєння китайської влади щодо того, що американські мита на китайський імпорт є частиною стратегії Трампа з «придушення» економічного зростання другої за розміром економіки світу.

США запровадили мита на 34 мільярди доларів китайського імпорту. На черзі ухвалення рішення про мита на ще 216 мільярдів доларів.

«Я хочу бути їхнім другом, але ми маємо робити те, що маємо робити», — додав Трамп.

Наразі США залишається найбільшою економікою світу. Розмір ВВП США складає понад 20 трильйонів доларів. Китайська економіка менша за американську приблизно на 7 трильйонів доларів.

Напередодні Трамп заявляв, що ефект від запровадження мит на китайські товари «виявився набагато кращим», ніж очікували в американському уряді.

1 серпня стало відомо, що Дональд Трамп запропонував запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у розмірі 25%. Це у 2,5 рази більше, ніж він заявляв раніше.

Нагадаємо, що 31 липня стало відомо, що США та Китай готуються до відновлення торговельних переговорів. Зокрема, повідомлялось, що міністр фінансів США Стівен Мнучин провів декілька приватних розмов з віце-президентом Китаю, у яких обговорювали умови відновлення переговорів.

За даними Reuters, переговори між торговельними представниками США та Китаю пройшли у Вашингтоні 21-22 серпня.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

Згодом Трамп заявляв, що планує ввести мита на весь імпорт з Китаю, вартість якого складає пів трильйона доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини