Китайські автовиробники починають переорієнтовуватись з американського на європейський ринок.

Китайські автовиробники починають переорієнтовуватись з американського на європейський ринок.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на опитування банкірів, юристів та консультантів, що працюють з китайськими інвесторами у США.

«Беручи до уваги наростання торговельної напруги між США та Китаєм, європейський ринок стане найбільш очевидним для китайських автовиробників іноземним ринком», — повідомив Чарлі Сімпсон, спеціаліст автомобільного бізнесу у KPMG.

Опитані Reuters банкіри та консультанти повідомляють, що китайські автовиробники почали все частіше відмовлятись від участі у американському ринку та розпочали пошуки інвестиційних об'єктів у Європі.

Така реакція китайських інвесторів могла бути спричинена ще й планами президента США запровадити мита на іноземні автомобілі, що імпортуються до Сполучених Штатів.

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile